Sezon na lody w pełni. Do ich produkcji używamy mleka oraz np. pistacji czy kakao. A co w sytuacji kiedy mamy ochotę na coś orzeźwiającego? Idealną propozycją są sorbety. Z tego artykułu dowiesz się najważniejszych faktów o nich.

Co to sorbet?

Sorbet to lody, których głównym składnikiem są mrożone owoce. Do ich produkcji można wykorzystać zarówno świeże, jak i wcześniej zamrożone. Nie znajdziemy w nich praktycznie tłuszczów, dlatego sorbety są przeważnie mniej kaloryczne od tradycyjne lody.

Jak przygotowuje się sorbet?

Sorbet przygotowuje się z soku owocowego z dodatkiem wody, cukru, miąższu owoców. Do ich produkcji wykorzystać można także przyprawy i zioła, jeśli stawiamy na innowacyjne i nieoczywiste smaki.

Czy wiesz, że…?

  • Zamiast cukru do sorbetów można użyć także przetwory owocowe.
  • Sorbety z mrożonek owocowych przygotowuje się krócej, niż ze świeżych owoców.
  • W sorbecie znaleźć można sporą dawkę witamy C, witaminy A, czy też magnezu, zależy tylko jakich owoców użyjemy do ich produkcji.

Podsumowując w sorbetach nie znajdziesz mleka oraz tłuszczu, więc są mniej kaloryczną opcją dla smakoszy lodów. Najbardziej znane sorbety na rynku to truskawkowy, cytrynowy, ale jak wiesz, w naszym menu zawsze jest miejsce na nowe smaki 🙂

fot:pexels.

Posted by