W 1974 roku narodziła się rodzinna pasja lodziarska rodziny Szypuły, która zasiała we mnie ziarenko miłości do lodów. Dorastałem w Lodziarni, obserwując rodziców jak dopieszczają smaki lodów, wiedziałem, że lody zostaną ze mną już na zawsze…

W 2015 postawiłem na odwagę i założyłem firmę Lodowe Inspiracje, bardzo zależało mi na tym, aby móc połączyć pasję z pracą. Rozwój na mojej drodze dawał mi wiele możliwości, tych dobrych i złych. Zdobywałem nową wiedzę i doświadczenie skrupulatnie, krok po kroku udoskonalając swój warsztat twórcy lodowych kreacji.

Miałem misję, być najlepszy i tworzyć lody z najlepszych produktów.

Misja wymaga odwagi, cierpliwości, samodyscypliny i pracy. Tego wszystkiego wciąż się uczyłem, doświadczałem.

W 2017 roku doświadczyłem i zostałem Mistrzem Polski Branży Lodziarskiej na VIII Lodziarskich Mistrzostwach Polski EXPO SWEET oraz zdobyłem wszystkie możliwe wyróżnienia. Ten sukces zagwarantował mi nowe doświadczenie, ponieważ miałem pewne miejsce w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Pucharu Świata Coppa del Mondo della Gelateria 2018.

MISTRZOSTWA ŚWIATA COPPA DEL MONDO DELLA GELATERIA WE WŁOSZECH BYŁY DLA MNIE NIESAMOWITYM PRZEŻYCIEM

Wraz z dynamicznym zespołem specjalistów w różnych dziedzinach słodkiego rzemiosła, zdobyliśmy 7 miejsce na 11 startujących drużyn. W czasie Mistrzostw pełniłem zaszczytną funkcję kapitana drużyny. To wyjątkowe doświadczenie dodało kolejnych kilka piór do moich skrzydeł.

Rok 2018 był dla mnie bardzo intensywny i owocny:

– w trakcie trwającego cztery dni Coppa del Mondo della Gelateria 2018 polska drużyna konkurowała z 11 innymi drużynami z całego świata w 8 konkursowych prezentacjach. Na Mistrzostwach pełniłem zaszczytną funkcję kapitana drużyny. Nasz zespół zdobył świetne, 7 miejsce!

– na Gelato Festival 2018 w Warszawie zdobyłem wyróżnienie za smak lodów „Cud miód orzeszki”, co zagwarantowało mi awans do finału konkursu – Gelato Festival World Masters 2021 w Bolonii!

– co więcej, w 2018 roku Lodziarnia pod Orzechem zdobyła 1 miejsce w powiecie głubczyckim w konkursie Orły Cukiernictwa, otrzymując ocenę 9,7/10.

– dodatkowo we wrześniu Lodziarnia pod Orzechem została uhonorowana 1 miejscem w konkursie na najlepsze lody borówkowe organizowanym przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw. W czasie konkursu oddano 83.657 głosów na 27 miast i 45 lodziarni. Wyprzedziliśmy nawet Wrocław!

W roku 2019 i 2020 obroniliśmy ponownie tytuł: “Najlepsze Lody Borówkowe w Polsce” wyprzedzając jeszcze więcej miast i Lodziarni, ponieważ z roku na rok konkurs cieszył się coraz większym zainteresowaniem.

RODZINNA PASJA I NIE TYLKO

Historia uczy, że rodzinne biznesy prowadzone z pasją i rozwagą odnoszą sukcesy. Jednak za każdym takim sukcesem stoi również cały sztab ludzi, którzy na niego pracowali. Nie inaczej jest w przypadku Lody Szypuła: naszą markę także buduje pasja wielu osób, które razem tworzą wyjątkowy, zaangażowany zespół.

Tworząc najlepsze lody w Polsce nadal doświadczałem bycia przedsiębiorcą, szefem łącząc pasję z pracą i rodziną. Wierzyłem, że jakość, którą chce oferować będzie przyciągała koneserów smaków lodów. I tak się dzieje.

Dzisiaj Lody Szypuła możesz spróbować tutaj:

  1. Lodziarnia pod Orzechem, Baborów, ul. Moniuszki 5;
  2. Lodziarnia Mały Miś, Głubczyce, ul. Jana Pawła II 9;
  3. Kawiarnia Krukafe, Kędzierzyn-Koźle, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1;
  4. Czekoladowe Niebo, Opole, Rynek 15C;
  5. Kawiarnia Migawka, Racibórz, ul. Opawska 70;
  6. Lodziarnia Miś, Racibórz, ul. Jana Matejki 1;
  7. Plaża miejska w Raciborzu (sezonowo);
  8. Restauracja Młyn, Racibórz, ul. ks. Józefa Londzina 21;
  9. Villa Antiqua, Racibórz, ul. Piotrowska 16.

Informujemy, że większość punktów, w których można spróbować naszych lodów, to punkty sezonowe.

Nie samymi lodami człowiek żyje, po drodze stworzyłem autorskie torty, monodesery, makaroniki oraz szaleństwo czekoladowe ręcznie tworzone Szokolaty: czekolady, trufle, praliny.

I nadal doświadczam nowych możliwości, bo pamiętaj:

Twoja pasja czeka, aż dogoni ją odwaga.

Isabelle Leflèche