Niniejszy tekst zawiera informacje dotyczące zarówno zamówień składanych przez sklep, jak i tych składanych telefonicznie, mailowo i przez formularz kontaktowy (sekcja poniżej zamówień w sklepie).
Zamówienia realizowane przez sklep: Szokolaty
Nasze zamówienia realizujemy z najwyższą starannością. Dbamy o zabezpieczenie naszych Szokolat w transporcie, aby dostały do Klientów w stanie idealnym.
Jednakże produkty z czekolady rządzą się swoimi prawami. Są z natury kruche i w związku z tym mogą ulec ukruszeniu lub ułamaniu, kiedy są wysyłane w paczce. Oczywiście nie obniża to ich walorów smakowych i wartości, jednak wizualnie mogą nie odpowiadać Klientowi. Prosimy wziąć pod uwagę taką ewentualność przed złożeniem zamówienia.
Zgodnie z Ustawią z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, pracy i polityki społecznej z dn. 30 stycznia 2003 r. w sprawie terminów zawiadomienia sprzedawcy o stwierdzeniu niezgodności towaru żywnościowego z umową, Kupujący traci swe uprawnienia z tytułu niezgodności towaru żywnościowego z umową, jeżeli nie zawiadomi o tym Sprzedawcy niezwłocznie po stwierdzeniu niezgodności towaru z umową, jednak nie później niż 3 dni od dnia otrzymania towaru dostarczanego do miejsca zamieszkania Kupującego.
Reklamacja powinna być złożona w formie pisemnej na adres: „Lodziarnia pod Orzechem”, ul. Moniuszki 5, 48-120 Baborów lub drogą elektroniczną na adres e-mail: tomasz.szypula@wp.pl. Nie przyjmujemy przesyłek wysłanych za pobraniem. Reklamacje są rozpatrywane w ciągu 14 dni od daty ich wpłynięcia. W przypadkach uzasadnionych towar będzie wymieniany na pełnowartościowy, a jeśli będzie to niemożliwe -nastąpi zwrot zapłaconej kwoty.
Prawo do odstąpienia od umowy
- Klient może w terminie 14 dni odstąpić od umowy sprzedaży bez podania jakiejkolwiek przyczyny.
- Bieg terminu określonego w ust. 1 rozpoczyna się od dostarczenia produktu Klientowi lub wskazanej przez niego osobie innej niż przewoźnik.
- W przypadku umowy, która obejmuje wiele produktów, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach, termin wskazany w pkt. 1 biegnie od odbioru ostatniej rzeczy, partii lub części.
- Klient może odstąpić od umowy, składając sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Do zachowania terminu odstąpienia od umowy wystarczy wysłanie przez konsumenta oświadczenia przed upływem tego terminu.
- Oświadczenie może być wysłane za pomocą tradycyjnej poczty poprzez przesłanie oświadczenia na adres: ul. Moniuszki 5, 28-120 Baborów.
- W przypadku przesłania oświadczenia przez Klienta drogą elektroniczną, Sprzedawca niezwłocznie prześle Klientowi na podany przez niego adres e-mail potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
- Skutki odstąpienia od Umowy:
- w przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość umowę uważa się za niezawartą.
- w przypadku odstąpienia od umowy Sprzedawca niezwłocznie zwraca Klientowi, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy, wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia produktu, z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę.
- zwrotu płatności Sprzedawca dokona przy użyciu takich samych metod płatności, jakie zostały przez Klienta użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Klient wyraźnie zgodził się na inne rozwiązanie, które nie będzie się wiązało dla niego z żadnymi kosztami.
- Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania produktu z powrotem lub do czasu dostarczenia mu dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
- Klient powinien odesłać produkt na adres sprzedawcy podany w niniejszym regulaminie niezwłocznie, nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformował Sprzedawcę o odstąpieniu od umowy. Termin zostanie zachowany, jeśli Klient odeśle produkt przed upływem terminu 14 dni.
- Klient ponosi bezpośrednie koszty zwrotu produktu, także koszty zwrotu produktu, jeśli ze względu na swój charakter produkt ten nie mógł zostać w zwykłym trybie odesłany pocztą.
- Klient odpowiada tylko za zmniejszenie wartości produktu wynikające z korzystania z niego w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania.
Zamówienia realizowane telefonicznie, mailowo i przez formularz: lody, monodesery, torty, minidesery i cakepopsy.
Kontakt z działem zamówień
- Adres e-mail: tomasz.szypula@wp.pl
- Numer telefonu: +48 792 929 061, czynny w godzinach pracy działu produkcji, tj. od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
- Numer rachunku bankowego: 65 1090 1766 0000 0001 4784 0182.
- Możesz porozumiewać się z nami za pomocą adresów i numerów telefonów podanych powyżej oraz za pomocą formularza kontaktowego.
- Minimalna kwota zamówienia to 50 zł.
- Produkty należy zamawiać najpóźniej 3 dni przed pożądanym terminem odbioru/dostawy.
Oferowane metody odbioru zamówienia oraz płatności
- Zamówiony towar klient może odebrać osobiście po wcześniejszym ustaleniu daty. Istnieje także możliwość dowozu zamówienia: 1 zł od 1 km.
- Klient może skorzystać z następujących metod płatności:
- płatność przelewem na konto,
- płatność gotówką lub kartą przy odbiorze zamówienia.
Wykonanie umowy sprzedaży
- Zawarcie umowy sprzedaży między klientem a sprzedawcą następuje po uprzednim złożeniu przez klienta zamówienia: ustnie, telefonicznie, mailowo lub za pomocą formularza na stronie www.
- Po złożeniu zamówienia sprzedawca niezwłocznie potwierdza jego otrzymanie oraz jednocześnie przyjmuje je do realizacji o ile zostało złożone najpóźniej 3 dni przed datą odbioru/dostawy.
- Potwierdzenie otrzymania zamówienia i jego przyjęcie do realizacji następuje poprzez przesłanie przez sprzedawcę stosownej wiadomości e-mail na podany w trakcie składania zamówienia adres poczty elektronicznej klienta, która zawiera co najmniej oświadczenie sprzedawcy o otrzymaniu zamówienia i o jego przyjęciu do realizacji oraz potwierdzenie zawarcia umowy sprzedaży.
- Z chwilą otrzymania przez klienta powyższej wiadomości e-mail zostaje zawarta umowa sprzedaży.
- W przypadku wyboru przez Klienta:
- płatności przelewem klient obowiązany jest do dokonania płatności w terminie 3 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy sprzedaży – w przeciwnym razie zamówienie zostanie anulowane.
- płatności przy odbiorze, klient zobowiązany jest do dokonania płatności przy odbiorze produktu.
- Dni wyłączone z przyjmowania i realizacji zamówień – Nowy rok, Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny, Boże Ciało, Wszystkich Świętych, Boże Narodzenie (pierwszy i drugi dzień).
Prawo do odstąpienia od umowy
- Zgodnie z prawem Klient może w terminie 14 dni odstąpić od umowy sprzedaży bez podania jakiejkolwiek przyczyny, z wyjątkiem sytuacji, w której żywność:
- ma krótki termin przydatności do spożycia i/lub
- jest wykonana na zamówienie (źródło).
W związku z powyższym, w przypadku zamówień obejmujących monodesery, torty, lody, minidesery i cakepopsy Klientowi nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy, jeżeli przedmiot/przedmioty zamówienia został/zostały wykonane lub dostaczony/dostarczone.
- Powyższe produkty, jeśli zostały dostarczone, nie podlegają zwrotowi. Jest tak, ponieważ nawet w przypadku zwrotu, nie można ich sprzedać ponownie (krótki termin przydatności do spożycia i/lub zindywidualizowane zamówienie). W konsekwencji Sprzedawca nie zwraca Klientowi pieniędzy.
- W przypadku, gdy nie doszło do wysłania zamówienia, zwroty rozpatrywane są indywidualnie.
- Zgodnie z prawem Klient może w terminie 14 dni odstąpić od umowy sprzedaży bez podania jakiejkolwiek przyczyny, z wyjątkiem sytuacji, w której żywność:
Reklamacja i gwarancja
- Umową sprzedaży objęte są nowe produkty.
- W przypadku wystąpienia wady zakupionego u Sprzedawcy towaru Klient ma prawo do reklamacji w oparciu o przepisy dotyczące rękojmi w kodeksie cywilnym.
- Reklamację należy zgłosić pisemnie (na adres „Lodziarnia pod Orzechem”, ul. Moniuszki 5, 48-120 Baborów) lub drogą elektroniczną (na adres kontakt@szypula.eu).
- Zaleca się, aby w reklamacji zawrzeć m.in. zwięzły opis wady, okoliczności (w tym datę) jej wystąpienia, dane klienta składającego reklamację, oraz żądanie klienta w związku z wadą towaru.
- Sprzedawca ustosunkuje się do żądania reklamacyjnego niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni, a jeśli nie zrobi tego w tym terminie, uważa się, że żądanie klienta uznał za uzasadnione.
- Klient nie ma obowiązku odsyłania towarów będących przedmiotem reklamacji.
- W przypadku, gdy na Produkt została udzielona gwarancja, informacja o niej, a także jej treść, będą zawarte przy opisie Produktu w Sklepie.
Pozasądowe sposoby rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń
- Szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania przez konsumenta z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasady dostępu do tych procedur dostępne są w siedzibach oraz na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów, organizacji społecznych, do których zadań statutowych należy ochrona konsumentów, Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej oraz pod następującymi adresami internetowymi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: http://www.uokik.gov.pl/spory_konsumenckie.php; http://www.uokik.gov.pl/sprawy_indywidualne.php oraz http://www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php.
- Konsument posiada następujące przykładowe możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń:
- konsument uprawniony jest do zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego, o którym mowa w art. 37 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej (Dz.U. z 2014 r. poz. 148 z późn. zm.), z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z Umowy zawartej ze Sprzedawcą.
- Konsument uprawniony jest do zwrócenia się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej, zgodnie z art. 36 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej (Dz.U. z 2014 r. poz. 148 z późn. zm.), z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Konsumentem a Sprzedawcą.
- Konsument może uzyskać bezpłatną pomoc w sprawie rozstrzygnięcia sporu między nim a Sprzedawcą, korzystając także z bezpłatnej pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów (m.in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich).
Postanowienia końcowe
- Umowy zawierane są w języku polskim.
- Sprzedawca zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian Regulaminu z ważnych przyczyn to jest: zmiany przepisów prawa, zmiany sposobów płatności i odbioru – w zakresie, w jakim te zmiany wpływają na realizację postanowień niniejszego Regulaminu. O każdej zmianie Sprzedawca poinformuje klienta z co najmniej 7 dniowym wyprzedzeniem.
- W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego, w szczególności: Kodeksu cywilnego; ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną; ustawy o prawach konsumenta, ustawy o ochronie danych osobowych.
- Klient ma prawo skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. W tym celu może złożyć skargę za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/