Lody rzemieślnicze, naturalne – coraz częściej słyszymy o nich. Ale czym tak naprawdę są? Poznaj naszą perspektywę!

Produkcją lodów zajmujemy się blisko od 30 lat. To wtedy właśnie Stanisław Szypuła otworzył małą lodziarnię w Baborowie, która każdej letniej niedzieli witała w progach klientów z okolicznych wiosek. Można wtedy było znaleźć kilka smaków lodów, a szklana witryna najbardziej kusiła smakiem truskawkowym. Teraz nasze punkty mamy w Baborowie, Raciborzu, a nasze lody kupisz także w wielu restauracjach, z którymi współpracujemy. Dlaczego właśnie postawiliśmy na lody naturalne, rzemieślnicze?

Jakość od 30 lat

Od zawsze stawialiśmy na jakość, dlatego do naszych lodów wykorzystujemy lokalne i sprawdzone produkty. Dla przykładu do naszych słynnych lodów borówkowych wykorzystujemy borówki, które tylko dla nas pielęgnuje i hoduje jedna z mieszkanek powiatu. Natomiast lody mleczne bazują zawsze na świeżym mleku i świeżej śmietanie. Wszystko po to, żeby zatrzymać w naszej lodziarni smak sprzed 30 lat.

Dobry smak, jakość i naturalne składniki – na to stawiamy podczas produkcji lodów. Lody produkujemy sami, z indywidualnym podejściem do każdego smaku. Próbujemy, testujemy, zanim podamy je Wam. Do produkcji naszych lodów wykorzystujemy podstawowy sprzęt oraz… nasze ręce. Wyrabiamy je zgodnie z tradycyjnymi recepturami, ale nie zapominamy o stałym udoskonalaniu i odpowiadaniu na Wasze potrzeby. Jak najłatwiej rozpoznać lody rzemieślnicze? Przede wszystkim są bardziej gęste od pozostałych, ponieważ nie posiadają w swoim składzie np. spulchniaczy.

Lody rzemieślnicze mają prosty skład, nie posiadają sztucznych barwników, a smak truskawki to naprawdę truskawka 🙂 To właśnie to czyni nasze lody naturalne, gdzie rzemiosło rąk ludzkich i tradycja jest na pierwszym miejscu.

Posted by